کراوات مشکی اختیاری چیست؟ راهنمای لباس برای مردان و بهترین لباس‌ها برای پوشیدن

کراوات مشکی
کراوات مشکی

کراوات مشکی اختیاری

خلاصه مقاله: در این مقاله نکات مهمی در رابطه با نوع پوشش خود همراه با کراوات مشکی را می آموزید.

در این مقاله، بهترین کدهای لباس را مورد بحث قرار خواهیم داد: کراوات مشکی اختیاری. ما به آنچه می‌توانید بپوشید اشاره می‌کنیم و نکات مفید دیگری برای لباس‌هایتان ارائه می‌کنیم، از جمله:

کراوات مشکی اختیاری به چه معناست؟ در یک مراسم کراوات مشکی اختیاری چه بپوشیم؟

 • کت و شلوار وکراوات مشکی اختیاری
 • پیراهن و کراوات مشکی اختیاری
 • کفش مناسب کراوات مشکی اختیاری
 • کراوات مشکی اختیاری
 • لوازم جانبی کراوات مشکی اختیاری

همه مردها اصولا لباس رسمی ندارن . در زبان انگلیسی به لباس رسمی tuxedo گفته میشد .

در واقع تعداد نسبتا کمی از مرد ها در کمد خود لباس رسمی دارند. علاوه بر این، کت‌های شام می‌توانند بسیار گران باشند، به‌ویژه اگر سفارشی دوخته شده باشند. کراوات مشکی اختیاری به چنین مردانی این فرصت را می دهد که در رویدادهای شبانه نیمه رسمی شرکت کنند بدون اینکه مجبور باشند برای لباس های جدید پول زیادی بپردازند.

در این مقاله به موارد زیر اشاره خواهد شد .

 1. راهنمای کت و شلوار مرتبط
 2. راهنمای کامل تاکسیدو
 3. یک کت و شلوار مناسب چگونه باید باشد
 4. نحوه خرید کت و شلوار
 5. برای عروسی چه بپوشیم

راهنماهای مرتبط

 • تفاوت تاکسیدو و کت و شلوار چیست؟
 • آیا باید یک لباس رسمی ( تاکسیدو ) بخرم یا اجاره کنم؟
 • ژاکت چیست؟

راهنمای خرید

 • بهترین کفش های مشکی مردانه
 • راحت ترین کفش های مجلسی مردانه
 • 10 عطر برتر مردانه

کراوات مشکی اختیاری به چه معناست؟

به لباسی اشاره دارد که در آن یک کت تاکسیدو یا کت مخصوص شام همراه با کراوات سیاه پوشیده می شود، اما مهمانان می‌توانند در صورت تمایل، کت و شلوار دیگر به رنگ تیره بپوشند. این مراسم در شب برگزار می شوند، درست مانند رویدادهای کراوات سیاه استاندارد.

لباس رسمی ها ( تاکسیدوها ) لزوماً گران نیستند، اما به دلیل موارد اضافی مورد نیاز برای کت ها، همیشه گران‌تر از لباس‌های مشابه هستند. اما این لباس ها بهترین و شیک ترین کت و شلوار هستند. همه مردان لباس نیمه رسمی واقعی ندارند یا نمی توانند بخرند این یک تصدیق صادقانه است.

کدام نوع مراسم کراوات سیاه اختیاری هستند؟

هر رویدادی مانند عروسی، جشن‌های شبانه، مراسم مذهبی مانند عشای ربانی ، جشن بار و حتی جشن‌های خاص باشند. در صورتی که میزبان تصمیم بگیرد، این رویدادها می‌توانند تبدیل به کراوات سیاه معمولی شود.

کراوات مشکی اختیاری در عروسی

مراسم عروسی در حال تبدیل شدن به یک رویداد محبوب برای پذیرش لباس کراوات مشکی اختیاری به عنوان جایگزینی برای کدهای لباس سنتی تر است. با انتخاب کراوات مشکی اختیاری، عروس و داماد سطح رسمی را حفظ می کنند و در عین حال انعطاف پذیری را برای مهمانان خود فراهم می کنند.

در حالی که در بسیاری از این مراسم قوانین یکسانی وجود دارد، آزادی هایی با توجه به مناسبت جشن مجاز است. به عنوان مثال، ممکن است مهمان تمایل داشته باشد که کراوات رنگی با کت و شلوار مشکی بپوشد و یا برعکس آن عمل کند.

با این وجود، توصیه می‌شود که مهمانان سعی کنند به دلیل احترام به خواسته‌های زوج عروسی، تا حد امکان به کد لباس درخواستی وفادار بمانند.

در یک رویداد کراوات مشکی اختیاری چه بپوشیم؟

برای شروع، گزینه‌های شما دو دسته هستند: تاکسیدو یا کت و شلوار. اگر می خواهید تاکسیدو بپوشید، باید قوانین کراوات مشکی را رعایت کنید هرچند که شاید خیلی ساده نباشد.

اگر در یک مراسم کراوات مشکی کت و شلوارمعمولی هم بپوشید، خیلی خوب است. برای همگام شدن با لباس‌های تاکسیدو در همان مراسم، باید دقت کنید کت و شلوارتان شبیه لباس شبانه باشد.

بیایید لباس‌های مختلفی را که می‌توانید در یک رویداد کراوات مشکی اختیاری بپوشید، تفکیک کنیم.

کت و شلوار کراوات مشکی اختیاری

در حالت ایده آل، شما باید یک تاکسیدو را انتخاب کنید. اگر کت و شلوار می پوشید باید تیره باشد. این یکی از موارد نادری است که در آن پوشیدن کت و شلوار مشکی قابل قبول است. رنگ های زغالی تیره و سرمه ای تیره نیز گزینه های کاملا قابل قبولی هستند.

اگر در کمد لباس خود چیز مناسبی ندارید، می‌توانیم تعدادی از برندهای عالی کت و شلوار را به شما پیشنهاد کنیم. اگر زمان به نفع شما باشد و از قبل برنامه‌ریزی کرده باشید، ما کت و شلوارهای سفارشی Black Lapel و Indochino را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای استفاده از این خدمات می توانید اندازه های خود را به صورت آنلاین ارسال کنید و لباس ها برای شما دوخته می شوند. این فرآیند چند هفته طول می کشد، بنابراین شما باید صبور باشید.

با این وجود، اگر این مسیری است که می‌خواهید دنبال کنید، به راهنمای ما در مورد بهترین لباس‌های سفارشی برای خرید آنلاین مراجعه کنید.

اگر عجله دارید، Suitsupply هنوز کسی را ناامید نکرده است. آنها نسبت به قیمتی که می پردازید کیفیت عالی ارائه می دهند و لباس های شما خیلی سریع به دستتان می رسد.

تمام خرده فروشان فوق گزینه هایی برای کراوات مشکی و کت و شلوارهای تجاری دارند. بنابراین، آنها برای هر کدام که انتخاب کنید ایده آل هستند.

پیراهن کراوات مشکی اختیاری

هر پیراهنی را که انتخاب می کنید، باید سفید باشد. پیراهن هایی با سرآستین های ضخیم خوب هستند ولی کاف های فرانسوی انتخاب ایده آل تری هستند. می توانید از یک پیراهن آبی روشن نیز استفاده کنید، اما در صورت امکان از آن اجتناب کنید.

اگر مایل به پوشیدن تاکسیدو هستید، ما به خصوص پیراهن های شب ساخته شده توسط برند Eton را دوست داریم. اینها برای کراوات مشکی اختیاری عالی هستند زیرا خیلی رسمی نیستند. این پیراهن ها ، روی دکمه ها یک تکه اضافی برای پوشاندن آن ها دارند و دارای یقه چرخشی هستند.

در همین حال، اگر می خواهید یک پیراهن با کیفیت برای این مناسبت انتخاب کنید، به راهنمای ما در مورد بهترین مارک های پیراهن در بازار بروید. ما اخیراً این راهنما را به روز کرده ایم تا تعدادی گزینه برای بودجه های مختلف ارائه شود. با این حال، ما فقط مارک های مورد اعتماد خودمان را به شما معرفی می کنیم .

کفش کراوات مشکی اختیاری

وقتی صحبت از انتخاب کفش‌هایی برای کراوات مشکی اختیاری می‌شود، بهترین برای شما این است که از یک جفت کفش مجلسی چرمی مشکی استفاده کنید. اگر لباس تاکسیدو می‌پوشید، می‌توانید برای آن موقعیت خاص کفش‌هایی مانند دمپایی چرمی انتخاب کنید. ما راهنمای دقیقی برای بهترین کفش کراوات مشکی برای خرید آنلاین داریم. از سایت همه چیز اینجاست، دیدن کنید.

در همین حال، اگر کت و شلوار می پوشید، ما کفش کلاسیک آکسفورد را پیشنهاد می کنیم. ما راهنمای این مدل کفش را داریم که بهترین های موجود در بازار را پیشنهاد می کند. با این حال، ما به طور کلی محصولات ساخته شده توسط برند Ace Marks یا Beckett Simonon را توصیه می کنیم که به ترتیب 300 و 200 دلار قیمت دارند.

کراوات مشکی اختیاری

هنگامی که لباسی را برای مراسم کراوات مشکی اختیاری انتخاب می کنید، می توانید کراوات کم رنگ را هم انتخاب کنید. کراوات مشکی، سرمه ای، آلویی یا بورگوندی تیره به طرز شگفت انگیزی با لباستان ست خواهد شد. کراوات و پاپیون، تک رنگ را به جای کراوات و پاپیون رنگارنگ و طرح دار انتخاب کنید.

چه لوازم جانبی برای کراوات مشکی پوشیدن اختیاری استفاده می شود.

با رعایت دستورالعمل‌های کراوات مشکی، لوازم جانبی رنگارنگ بهتر است به حداقل برسد. به عنوان مثال، بند شلوار های جدید و جوراب های رنگارنگ تا حدودی نامناسب به نظر می رسند. با این وجود، برای جذابیت بیشتر، به راحتی می توانید یک گل تزئین شده را در جیب کت خود بگذارید.

در مراسم کراوات مشکی اختیاری چه چیزهایی را نپوشیم

مطمئناً، گزینه هایی وجود دارد.. در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

 • کت و شلوارهای رنگ روشن: رویدادهای انتخابی کراوات مشکی اختیاری عصرها برگزار می شود و کت و شلوار خاکستری روشن یا خاکی (تصویر بالا) مناسب نیست.
 • کت و شلوار عجیب و غریب: اگر به فکر پوشیدن شلوار خاکی و کت مشکی با هم در یک مجلس کراوات مشکی هستید، باید دوباره فکر کنید.
 • لباس بدون کراوات: باید حتما کراوات داشته باشید. فرقی نمی کند می تواند پاپیون هم باشد ، اما باید آن را ببندید.
 • جوراب های دیوانه: ممکن است در یک دفتر معمولی، سینما، قرار ملاقات، یک گردهمایی جوراب های دیوانه کننده یا موقعیت های مشابه، جوراب های دیوانه بپوشید. برای رویدادهای کراوات مشکی اختیاری، جوراب خود را همرنگ شلوار خود نگه دارید.

برای مردی که صاحب تاکسیدو نیست و عاقلانه از اجاره آن امتناع می‌کند، رویدادهای انتخابی کراوات سیاه بهترین لباس برای او هستند. می‌توانید با استفاده از لباس‌های موجود در کمد خود هزینه‌ها را به حداقل برسانید و زمانی که در شهر در میان انبوه لباس‌پوش‌ها هستید، همچنان شبیه یک میلیونر به نظر برسید.

با این حال، ما معتقدیم که ارزش آن را دارد که در مواقعی که فرصتی پیش آمد، روی یک لباس برای جشن ها و مراسم عروسی سرمایه گذاری کنید. پس یک دست لباس مناسب داشته باشید چون هرگز نمی دانید چه زمانی به آن نیاز خواهید داشت!

کلام آخر: همیشه در کمد لباستان یک دست لباس مخصوص کروات مشکی داشته باشید تا در صورت نیاز آن را بپوشید و از جشن ها لذت ببرید.

هم اکنون از سایت همه چیز اینجاست، دیدن کنید.

https://bespokeunit.com/suits/dress-codes/black-tie-optional/

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در مجله برچسب خورده با

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.