10 نوع ساعت کلاسیک مردانه

ساعت مردانه

ساعت کلاسیک مردانه

وقتی که درباره ی یک ساعت کلاسیک جدیدی به نام Patek Philippe Nautilius که قادر به شماره گیری با آن هستیم صحبت می کنیم، می توانیم آن را به عنوان یک مزیت اصلی برای چنین ساعتی بدانیم. از طرفی این فرصت وجود دارد که بتوانیم آثار کلاسیک را مجددا مورد ارزیابی قرار دهیم. این نوع ساعت ها از طرح های بسیار بی نظیری به شمار می آیند که از زمان اولین رونمایی آن ها تغییر چندانی نکرده اند.

در حقیقت این ها یک لیست از ساعت هایی هستند که به صورت ذهنی وجود دارند. از طرفی امروزه خرید ساعت همانند آن چیزی که در گذشته بود نیست. گاهی اوقات انتخاب یک سبک جدیدی از ساعت بهترین کار به نظر می رسد.

Audemars Piguet Royal Oak

این برند ساعت سبب شده است تا نوع های زیادی از آن در بازار وجود داشته باشد. این ساعت کلاسیک توسط مدیر عامل وقت  Georges Golayبا طراحی خاصی که بر روی ساعت  Gerald Gentaدر سال 1972 انجام داد، وارد بازار شد.

این ساعت ورزشی فولادی با طراحی خاصی که دارد، ایتالیایی ها را تحت تاثیر خود قرار داده است و همچنین باعث شده است که ساعت رویال بلوط نیز تولید شود. این ساعت بود که توانست مارک را در دورانی که کوارتز بد نام شده بود از سقوط نجات دهد و به یک ستاره اصلی تبدیل کند.

این ساعت دارای طراحی فولادی اسپورت با دستبند یکپارچه است. آن باعث شده که کپی های بسیار زیادی از روی این ساعت ایجاد شود. وقتی که جنتا با طراحی nautilius پاتک فیلیپ وارد بازار شد، حتی جنتا نیز نمی توانست از خودش تقلید کند.

Cartier Tank

اندی وارهول به دلیل عشقی که به ظاهر این نوع ساعت ها داشت، از شهرت بسیار زیادی برخوردار بود. همچنین ترومن کاپوته مالک هفت تا از این ساعت ها بود. از طرفی دیگر این طرح از آمریکای جنوبی و فرانسه تقلید کرده است. این ساعت کلاسیک در طرح های مربع و مستطیل تولید می شود. از سال 1917 توسط کارتیه مدل تانک رنو FT-17 تولید می شود و هیچ تغییری هم نکرده است.

Omega Seamaster & Speedmaster

بیشتر برندها یک نماد واقعی هستند. امگا دارای دو مدل است، ساعت های فضایی و ساعت باند.

Speedmaster در سال 1957 برای اولین بار به فضا پرتاب شد و در سال 1962 والی شریر برای اولین بار آن را به مچ دستش بست. این زمانی بود که ناسا از فضانوردان خواست که ساعت خود را به برنامه Gemini مجهز کنند. از برندهای مختلف خواستند تا طرح هایی را برای آزمایش ارائه دهند. این ساعت کلاسیک دارای دستبند با صفحه فرو رفته و کریستال یاقوت کبود است.

SEAMASTER در سال 1948 تولید شده است و مورد علاقه جیم باند بود. ساعت رولکس 007 مورد علاقه یان فلمینگ است. امگا زمانی که لیندی همینینگ طراح لباس از این برند ساعت استفاده کرد، باعث شد که اعتبار فیلم بالا رود و صفحه ی آبی رنگ این ساعت با رنگ چشمان زنان مطابقت دارد.

بنابراین جیم باند در تمام ماموریت های خود از seamaster برای یادداشت برداری از آن استفاده می کرد.

IWC Classic Pilot Mark XVIII

این ساعت کلاسیک از نظر فنی هشتمین ساعتی است که به طور نمادین Mark IWC مورد آزمایش قرار گرفت. در سال 1936 اولین مدل Mark IX تولید شد.

این نوع ساعت دارای اعداد بزرگ و بسیار خوانا است که در هر شرایط نوری قابل دیدن است، حتی در تاریکی مطلق. همچنین این ساعت ضد مغناطیسی است و در برابر آب بسیار مقاوم است. این ساعت فوق العاده با کمد لباس شما به خوبی می تواند ست شود.

Rolex Submariner

در سال 1953 رولکس سه ساعت کلاسیک را به بازار عرضه کرد. یکی از این سه گانه ها شامل Turn-o-graph و Explorer submariner است.

این ساعت با قاب گردان عقربه های مرسدس که در سال 1954 به آن اضافه شده و دستبند استیل قابل تشخیص است .

Patek Philippe Calatrava

این تولید ساعت بود که پاتک فیلیپ را نجات داد. در سال 1932 برادران استرن این تجارت را خریداری کردند. آن ها به یک ساعت کلاسیک مچی نیاز داشتند که بتوانند با تغییراتی که انجام می دهند، ساعت لوکس را گسترش دهند. سرانجام آن ها توانستند ساعتی را تولید کنند که بدون حاشیه باشد و زمان را نشان دهد.

استفاده کردن از الماس و دستکاری کردن در اعداد breguet سبب تغییر در این ساعت مچی نشده است.

این ساعت کلاسیک یک انتخاب مناسب برای نسل بعدی sterns است

Breitling Navitimer

این نوع ساعت کلاسیک آخرین ساعتی است که برای خلبانان تولید شده است. با این مقیاس لگاریتمی خلبان می توانند از stat برای مسافت پیموده شده استاندارد و naut برای مایل دریایی استفاده کنند. این یک مینی کامپیوتر برای هوانوردان بود .

Navitimer ساعتی بود که در breitling در سال 1969 انقلابی را در آن به وجود آورد. اولین کرونو گراف اتوماتیکی است که با همکاری heuer و duboisتولید شد. همچنین آن دارای قاب داخلی چرخشی است.

TAG heuer Monaco

این ساعت کلاسیک به شکل مربع است که توسط استیو مک کوئین استفاده می شد. این برند توانسته است تمام امتیازات را کسب کند. طراحی این ساعت توسط آروین پیکرز صورت گرفته است که صاحب یک کارخانه ساعت سازی است. او اولین ساعت مچی مقاوم در برابر آب را تولید کرده است. مدیر عامل آن جک هیویربه قدری زرنگ بود که او را مجبور به حق ثبت اختراع کرد و در 3 مارس 1969 همزمان در نیویورک ژنو و موناکو رونمایی شد.

این ساعت به دلیل رنگ های برجسته ای که دارد، صفحه آن بسیار برجسته است. در دنیایی که پر از ساعت های مشابه است، این ساعت مورد نظرسنجی قرار می گیرد.

Jaeger-LeCoultre Reverso

این یک ساعت کلاسیک ورزشی است که برای چوگان مناسب است. در سال های 1930 تا 1931 یک فروشنده ساعت مچی سوئیسی به نام سزار دکتری به فکر طراحی ساعتی قوی بود که در برابر ضربه های توپ چوگان مقاومت کند. دکتری برای این کار به ژاک دیوید لوتری اگر مراجعه کرد و آن ها یک طراح فرانسوی به نام rene را مامور کردند تا مکانیزمی برای لغزش و تلنگر این ساعت ها طراحی کند.

این ساعت در اندازه های بزرگ و کوچک طراحی شده است. همچنین مواردی نیز به آن اضافه شده که با اطمینان بتوانند reverso را در زمین چوگان استفاده کنند.

Hublot Classic Fusion

هنگامی که هالوین در سال 1980 به بازار آمد، کارلو مدیرعامل تصمیم گرفت که بر روی ساعت طلا از بند لاستیکی استفاده کند. اما طبق قرار داد باید مدل هایی که قیمت کمتر دارند روی بند لاستیکی قرار بگیرند نه طلای جامد

این یک ساعتی بود که توسط حق امتیاز یورو به وجود آمد و پادشاهان یونان، اسپانیا و سوئد از این ساعت استفاده می کردند. برای تولد چهلمین سالگرد Classic Fusion از Calibre Hublot HUBIII پشتیبانی می کند و هنوز هم دارای بند لاستیکی است.

سایت منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.